Jak wspomóc leczenie przeziębień i stanów zapalnych u dzieci?

We wczesnym wieku dzieci często chorują. Wynika to z faktu, iż układ immunologiczny wciąż się kształtuje, co sprawia, że są bardziej podatne na różnego rodzaju infekcje. Największa zachorowalność przypada na okres jesienno-zimowy. Dlatego ważne jest odpowiednie leczenie, jak i profilaktyka.

Pierwszymi objawami przeziębienia są najczęściej gorączka, dolegliwości bólowe oraz obniżenie nastroju. Dziecko staje się bardziej płaczliwe i marudne. Często nie jest w stanie precyzyjnie wskazać źródła bólu oraz go zdefiniować. Jedną z najpopularniejszych infekcji wśród dzieci są choroby górnego układu oddechowego. Najczęściej towarzyszy im kaszel mokry, który pojawia się na skutek odkrztuszania wydzieliny. Istotne jest wyeliminowanie uporczywych objawów już w zalążku, aby zapobiec dalszemu rozwojowi infekcji.

Idealnym sposobem wspomagania organizmu są leki bez recepty wykazujące silne właściwości przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. W tej roli idealnie sprawdzą się preparaty w postaci syropu takie jak: Pyrosal, Flegamina, Mucosolvan. Nie tylko ułatwiają odkrztuszanie zalegającej wydzieliny, ale również działają napotnie, dzięki czemu szybciej zwalczają gorączkę. Organizm szybciej odzyskuje siły i łatwiej się regeneruje. Skład wymienionych syropów dla dzieci został wzbogacony o drogocenne wyciągi z roślin: wierzby, bzu czarnego czy lipy. Powodują one również podwyższenie odporności dziecka, dzięki czemu zmniejszają prawdopodobieństwo występowania infekcji w przyszłości. Z kolei obecność esencji z liścia podbiału ułatwia odkrztuszanie, co gwarantuje szybsze usunięcie zalegającej wydzieliny.

Preparaty są pozbawione zbędnej chemii w postaci konserwantów, sztucznych barwników czy aromatów. Syropy są przyjemne w smaku, co zachęca dzieci do ich przyjmowania. Zaletą syropów jest łatwy i szybki sposób ich aplikacji. W przeciwieństwie do tabletek, w przypadku płynnej formy preparatu, ryzyko zakrztuszenia się jest znacznie niższe.