Jak usunąć plamy z potu z ubrań?

Żółte plamy z potu prezentują się bardzo nieestetycznie i potrafią oszpecić nawet najładniejszą białą bluzkę czy elegancką koszulę. Nie jesteśmy w stanie ich uniknąć, nawet kiedy sięgniemy po najlepszej jakości materiały, które oferuje hurtownia dzianin. Zamiast tego warto wiedzieć, jak je usuwać.

Co zrobić z żółtymi plamami występującymi na ubraniach?

Plamy z potu pojawiają się pod pachami oraz na wewnętrznej stronie kołnierzyka koszuli. Bez względu na ich lokalizację prezentują się bardzo nieestetycznie. Zwykłe pranie nie wystarczy, aby je usunąć, dlatego trzeba sięgnąć po silniejsze środki i skuteczne domowe sposoby. Ważny jest także czas działania. Nie wolno zwlekać z usuwaniem zabrudzeń, trzeba je prać jak najszybciej.

Hurtownia dzianin to miejsce, w którym nabywamy najlepszej jakości materiały, które służą do szycia pięknych i gustownych sukienek, bluzeczek i koszul. Dlatego, kiedy pojawią się na nich plamy z potu, trzeba skorzystać z pomocy amoniaku. To sposób stosowany jeszcze przez nasze babcie, gdyż przynosi bardzo dobre rezultaty. Wystarczy połączyć 1 łyżkę amoniaki z jednym litrem wody i uprać tkaninę. Plamę można polać również parującą wodą, a potem nałożyć materiał na szyjkę butelki z amoniakiem. Kiedy wszystkie czynności zostaną wykonane, wystarczy uprać ubranie na standardowym programie. Jednak plama znajdująca się na delikatnym materiale musi zostać potraktowana nieco inaczej, trzeba przede wszystkim zachować ostrożność. Delikatnie potrzyj plamę amoniakiem, a następnie od razu wypierz.

Jak usunąć plamy z potu domowymi sposobami?

Ocet przynosi doskonałe efekty, kiedy chodzi o uciążliwe plamy z potu, pod warunkiem że są jeszcze świeże. Wystarczy zalać octem plamę (pozostawić na 15 minut), a następnie dokładnie i bardzo energicznie wyprać. Dzięki użyciu octu ubrania będą mniej chłonąć pot, co przyniesie doskonały efekt i zapewni pożądaną biel. Jeśli mamy do czynienia z trudnymi plamami trzeba przygotować skuteczną pastę z octu oraz sody oczyszczonej (w proporcji 2:3). Trzeba nałożyć ją na ubrania, pozostawić przez godzinę i wyprać.

Hurtownia dzianin oferuje doskonałej jakości materiały, dlatego nie można pozwolić, żeby szpeciły je plamy z potu. W tym celu stosuje się mieszankę sody z wodą utlenioną. Wystarczy wykonać proporcję 1:1, nałożyć na plamę, pozostawić na 45 minut i wyprać na standardowym programie.
Na delikatne plamy z potu wystarczy roztwór z białej soli albo delikatny roztwór z soli szczawikowej. Takie rozwiązanie usunie także plamy z rdzy.