Wyprawka noworodka – co zabrać do szpitala?

Jeśli zbliża się Twój termin porodu, zrób dokładną listę rzeczy, które zabierzesz do szpitala. Większą część wyprawki zajmują rzeczy dla niemowlaka, które są w tym czasie niezbędne. Co wsiąść ze sobą? Podpowiadamy!

Pieluszki bambusowe i ewentualnie tetrowe

Priorytetowo zapakuj do torby pieluszki bambusowe, które charakteryzują się wysokim stopniem chłonności. Są bardzo miłe w dotyku i zapewniają bardzo dobry komfort termiczny. Oprócz tego mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dlatego możesz być spokojna o bezpieczeństwo swojej pociechy. Pieluszki bambusowe są bardzo trwałe i przewiewne. Chronią wrażliwą skórę dziecka przed odparzeniami i pochłaniają niemiłe zapachy.

Nie tylko pieluszki bambusowe, ale warto też zabrać ze sobą pieluszki wielorazowe, np. tetrowe wykonane z bawełny. Cenione są za dobre właściwości chłonne i przepuszczają powietrze. Mamy używają ich nie tylko do przewijania swoich pociech, ale stosują je również do okrywania dziecka czy podkładania pod główkę. Przede wszystkim można je prac wielokrotnie, co ma też duże znaczenie.

Inne artykuły higieniczne

Nie tylko pieluszki, ale też inne artykuły do higieny maluszka są niezbędne w wyprawce do szpitala. Na pewno zabierz ze sobą komplet mydełek dla dzieci oraz oliwkę do ciała lub krem na odparzenia. Przyda się również miękki ręcznik z kapturkiem, który sprawdza się szczególnie po kąpieli do osuszania skóry malucha. Warto zabrać ze sobą chusteczki nawilżane, które przydają się m.in. podczas przewijania. Chroni też główkę dziecka przed wychłodzeniem. Są też dostępne ręczniki z praktyczną gumką, którą zawiesza się na szyi dziecku. Dzięki temu można mieć wolne ręce podczas zajmowania się maluchem.

Jakie ubranka zabrać do szpitala?

Oprócz wyprawki z kosmetykami niezbędne w szpitalu są ubranka dla malucha. Będą to kaftaniki lub body rozpinane z przodu. Przydadzą się również pajacyki rozpinane na całej długości, zestaw skarpetek i rękawiczek „niedrapek”. Nie zapomnij też o czapeczkach – letniej i nieco cieplejszej.

Koniecznie zabierz też kocyk lub rożek, dzięki którym stworzysz dziecku komfortowe i bezpieczne okrycie.