Jak urządzić sypialnię niemowlaka?

Podczas oczekiwania na dziecko przeglądamy tysiące stron internetowych ze zdjęciami dziecięcych pokoików. Szczególnie przy pierwszym dziecku zwracamy uwagę szczególnie na to, żeby było ładnie. Niestety nie jest to najlepsze podejście, bo musi być też, a może i przede wszystkim, funkcjonalnie.

Bardzo mało snu, sporo nerwów, tona prania i rzeczy dziecka, które od tej chwili znajdują się już w każdym pomieszczeniu Twojego domu. Tak wyglądają pierwsze dni, kiedy jesteście w domu w zwiększonym składzie. Wtedy okazuje się, że ktoś może mieć więcej ubrań i kosmetyków niż Ty.

Gdzie dziecko śpi

Na początku łóżeczko prędzej czy później ląduje w sypialni rodziców. Jedni mówią, że z wygody albo lenistwa a inni z bezpieczeństwa. Często rodzice decydują się na kupno łóżeczka dostawnego, a w sypialni malucha stoi wtedy zwykłe, większe łóżeczko ze szczebelkami. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż łóżeczko dostawiane czy np. kosz Mojżesza zajmuje mniej miejsca, a w dzień dziecko może spać w swoim pokoju.

Własny pokój i niania elektroniczna

W późniejszym czasie, kiedy dziecko przesypia już całe noce, może spać w swoim pokoju, a rodzice mogą trzymać rękę na pulsie dzięki niani elektronicznej. Jest to doskonały sprzęt, jeśli musimy zostawić śpiące dziecko samo w pokoju i chcemy wiedzieć, kiedy się obudzi. Niania elektroniczna jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli mieszkamy w dużym domu i np. sypialnia dziecka jest na piętrze, a kuchnia na parterze. Wtedy bez obaw niania elektroniczna zawiadomi nas, kiedy maluch będzie domagał się uwagi.

Przewijak i regał na ubranka

W małych pokoikach warto połączyć te dwie rzeczy, aby zaoszczędzić przestrzeń. Regał na ubranka i inne rzeczy malucha jest niezbędny. Warto tak umieścić przewijak, aby przy przebieraniu dziecka nie trzeba było się nadmiernie schylać. Maleńkie dzieci przebieramy kilkakrotnie w ciągu dnia i w trosce o kręgosłup mamy warto zadbać o ergonomię tego miejsca.

Fotel do karmienia

Opieka nad maleńkim dzieckiem to ciężka praca i szczególnie dla mamy po porodzie ważna jest wygoda. Fotel do karmienia jest idealnym meblem, który umili czas karmienia, tulenia i czytania bajek. I to tak naprawdę wszystko, co musi się znaleźć w pokoju noworodka. Reszta to pudełka na zabawki i inne gadżety, których z czasem będzie coraz więcej.