Dlaczego warto stosować w ciąży olej kokosowy?

Olej kokosowy to naturalny tłuszcz o niezwykle korzystnych dla naszego ciała właściwościach. Choć może się to wydać dziwne, może nam on zastąpić wiele chemicznych kosmetyków, a gdy raz spróbujemy, nigdy już nie będziemy chciały wrócić do tradycyjnych. Szczególnie ważne miejsce ma on w pielęgnacji podczas ciąży. Do czego możemy go użyć? Spójrzcie poniżej!

Jako olejek na rozstępy

W miarę postępu ciąży skóra na brzuchu rozciąga się i rozciąga, a my zawczasu powinnyśmy zadbać, żeby nie zostały na niej szpecące rozstępy. Sklepowe półki uginają się od specjalistycznych produktów, nic jednak nie będzie tak dobre jak olej kokosowy nierafinowany (nieoczyszczony). Kluczem do uniknięcia rozstępów jest właściwe nawilżenie i natłuszczenie skóry, a olej z kokosa jest znany ze swoich odżywczych właściwości. Jest też znacznie tańszy od produktów stricte na rozstępy.

Jako krem do depilacji

W czasie ciąży wiele produktów, których używałyśmy na co dzień staje pod znakiem zapytania. W przypadku niektórych wcale nie mamy pewności, czy są bezpieczne dla naszego nienarodzonego dziecka… Kremy i pianki do golenia z pewnością zawierają tyle chemii, że nie zrobi ona dobrze żadnej kobiecie – nie tylko tej ciężarnej. Na szczęście olej kokosowy nierafinowany jest w stanie zupełnie zastąpić nam pianki do golenia. Co więcej, jest od nich skuteczniejszy! Jak to możliwe? Oprócz poślizgu jaki zapewnia, olej kokosowy także skutecznie łagodzi, zmiękcza skórę i włosy, a przez to łatwiej usunąć niechciane owłosienie.

Jako odżywka do włosów

Mimo że odżywki do włosów z założenia powinny być raczej delikatne, również mogą zawierać chemię, której wolałybyśmy unikać. Na szczęście olej kokosowy nierafinowany to produkt całkowicie naturalny, którego z powodzeniem możemy używać również do włosów. Na pół godziny przed myciem wystarczy wmasować trochę oleju we włosy, a następnie myć tak jak zwykle. Olej wnika do wnętrza włosów odżywiając je, a w dodatku jest bardzo prosty do zmycia!

Jako…lekarstwo

W ciąży wiele leków jest surowo zabronionych i ciężarne kobiety w przypadku choroby muszą uciekać się do nieskutecznych domowych sposobów. Jak mówi stare przysłowie „lepiej zapobiegać niż leczyć”, a w czasie ciąży jest ono szczególnie prawdziwe. Ssanie oleju kokosowego nierafinowanego pozytywnie wpływa na stan zębów i układ odpornościowy. Codziennie płukanie ust olejem, na czczo, po około pół godziny pozwoli nam się ustrzec przed chorobami, a nawet jeśli coś podłapiemy, złagodzi objawy choroby. Jest to metoda bezpieczne i zupełnie bezinwazyjna – warta wypróbowania przez każdego!