Becik dla niemowlaka – czy warto go mieć w wyprawce?

Becik zapewnia maleństwu poczucie bezpieczeństwa oraz odzwierciedla ciepło, jakie miało ono w brzuchu mamy. Co więcej, otula noworodka już od pierwszych chwil życia. Zapewnia mu komfort oraz spokojny i bezpieczny sen. Dlaczego warto mieć go w swojej wyprawce?

W jaki sposób becik ułatwia pierwsze tygodnie życia maluszka?

Becik, zwany również rożkiem niemowlęcym, wydaje się być niepozornym akcesorium wyprawki. Jednak w momencie, kiedy pojawia się w domu noworodek, warto się w niego zaopatrzyć. Umożliwia on maleństwu oswojenie się z nowym dla niego otoczeniem. Poprzez ścisłe otulenie, przywołuje znane maleństwu wspomnienia z brzucha mamy. Becik sam w sobie jest ciepły oraz ogrzewa dziecko, dlatego warto pamiętać by regularnie sprawdzać, czy nie jest w nim zbyt ciepło, dotykając karku noworodka.

Becik – kiedy go stosować?

Becik szczególnie przydaje się w pierwszych tygodniach i miesiącach życia. Pierwsze chwile noworodka to niepowtarzalny czas pełen czułości, bliskości, miłości i radości. Jednak są to także chwile, w których rodzice zostają po raz pierwszy ze swoją nową pociechą, co może być trochę stresujące. Na przykład w momencie, gdy trzeba wziąć po raz pierwszy maleństwo na ręce, co jest jedną z najczęstszych obaw osób, które same nie mają dzieci. Becik przyda się także dla starszego rodzeństwa, ponieważ starszy brat lub siostra z pewnością będzie chciało potrzymać maluszka. Owinięcie w rożek niemowlęcy może pomóc w pewniejszym wzięciu na ręce nowego członka rodziny przez starsze rodzeństwo.

Jaki becik niemowlęcy będzie najlepszym wyborem?

Trudno dokładnie sprecyzować, który becik będzie idealny dla nowego członka rodziny, jednak decydując się na jego zakup, warto nieco bliżej przyjrzeć się kilku szczegółom: wiązanie, materiał oraz usztywnienie. Rożek niemowlęcy powinien być przede wszystkim wykonany z certyfikowanej, bezpiecznej, antyalergicznej tkaniny. Świetnie sprawdzi się bambus lub bawełna.

Bambus jest jedną z najbardziej delikatnych tkanin na świecie, który jest całkowicie bezpieczny dla skóry niemowląt. Jest to materiał oddychający, którego splot z mikrootworami oraz lekkość zmniejszają ryzyko przegrzania się dziecka, gwarantując komfort i doskonałą wentylację. Co więcej, wiskoza bambusowa to bardzo odporna na wilgoć, zagniecenie i temperaturę oraz bardzo trwała tkanina. Przy tym jest miła i delikatna w dotyku.

Na rynku dostępne jest wiele modeli rożków, wiązanych przy pomocy troczków lub szarf, jak również zapinanych na rzep. Niestety te ostatnie nie są zbyt praktyczne, ponieważ po pewnym czasie tracą swoją przyczepność, co wiąże się z utratą swojej funkcji. Wiązanie za pomocą szarf wydaje się być o wiele praktyczniejszą opcją.

Najlepszym wyborem wydaje się być rożek bez usztywnienia. To bardzo ważna cecha, ponieważ w pierwszych tygodniach życia naturalną pozycją maluszka jest kształt litery C (pozycja embrionalna). Usztywniony tył może w znacznym stopniu utrudnić, o ile nie uniemożliwić wygodne ułożenie. Co więcej, becik nie powinien być wiotki jak kołderka, gdyż w tym przypadku nie spełnia swojej podstawowej funkcji i nie umożliwi na bezpieczne i pewne trzymanie noworodka.

Beciki sprawdzają się doskonale jako praktyczny i piękny prezent dla młodych rodziców, na powitanie nowego członka rodziny czy baby shower. Doceni go zarówno każdy rodzic, jak i osoby, które boją się trzymać na rękach dzieci tak niewielkich rozmiarów.